Wiązki kablowe w budownictwie

Wiązki kablowe to produkt niezbędny i pojawiający się w wielu branżach, w tym również w budownictwie. Konieczne jest tam bowiem łączenie części składowych, które wchodzą w skład urządzenia lub systemu za pomocą uformowanych wiązek przewodów – zakończonych złączami. Wybór odpowiedniego sprzętu to gwarancja niezawodności, skuteczności i trwałości. Jako, że budownictwo jest jednym z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki, nic więc dziwnego, że w tym obszarze pojawia się wiele innowacyjnych rozwiązań, które coraz lepiej pozwalają spełniać oczekiwania Klientów.

certyfikaty iso 9001 dekra oraz IPC

Bezpieczeństwo naszym priorytetem

W urządzeniach i systemach elektrycznych instalowanych w budynkach użyteczności publicznej szczególną uwagę trzeba zwrócić na bezpieczeństwo. Podczas pożaru ogień w budynku może rozprzestrzeniać się bardzo szybko, między innymi poprzez instalację elektryczną. Z tego względu Cordify Group zapewnia Państwu produkty spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa oraz specyfikacje i normy branży budownictwa. Dzięki temu mogą być one wykorzystywane i stosowane nawet w bardzo wymagających warunkach. Wiele lat naszego doświadczenia, zdobyte certyfikaty oraz opinie zadowolonych Klientów, z którymi współpracowaliśmy to gwarancja owocnej współpracy!

Odpowiednie wiązki to bezpieczeństwo

Zachowanie się kabli i przewodów w instalacjach budynku, ale także w urządzeniach sterowniczych ma duże znaczenie. Dlatego tak istotne jest stosowanie odpowiednich materiałów, kabli i przewodów bezhalogenowych, czyli niezawierających chloru, fluoru, jodu i bromu. Podczas pożaru charakteryzują się bowiem niskim wydzielaniem dymu oraz niską toksycznością i korozyjnością, które ograniczają niebezpieczeństwo zatrucia, niwelując tym samym negatywne skutki awarii.

wiązki w budownictwie

Kable bezhalogenowe i przewody bezpieczeństwa zaleca się stosować przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej oraz tam gdzie należy chronić majątek znacznej wartości, takie jak:

  • szpitale,
  • lotniska,
  • galeria handlowe,
  • metro i stacje kolejowe,
  • elektrownie i zakłady przemysłowe o dużej wartości i dużym potencjale zagrożenia,
  • kopalnie, stocznie,
  • instalacje awaryjnego zasilania, alarmowe, sale operacyjne czy też oświetlenie i windy.

Komisja Europejska wprowadza w życie wspólne dla całej Unii Europejskiej przepisy prawa, które nakładają obowiązek klasyfikacji wyrobów budowlanych właśnie pod względem odporności na działanie ognia i przede wszystkim definiujące metody badań dla przewodów, które są przeznaczone do instalacji w budynkach. Jako Cordify Group zapewniamy kontrolę na każdym etapie realizacji zlecenia, ponosząc pełną odpowiedzialność za produkty, które oferujemy naszym Klientom.

Kontakt z nami

Jak wygląda współpraca z nami?