Przemysł rolniczy

certyfikaty iso 9001 dekra oraz IPC

Niezbędna wiedza i umiejętności

Eksperci Cordify Group posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do produkcji niestandardowych kabli i przewodów do sprzętu i systemów rolniczych. Wszystkie nasze produkty są projektowane i konstruowane na zamówienie, aby móc spełnić konkretne wymagania naszych Klientów w zakresie wydajności, spełniając jednocześnie najwyższe standardy jakości.

Wyzwania związane z produkcją kabli i przewodów dla przemysłu rolniczego

Wymagania dotyczące trwałości / elastyczności

Sprzęt rolniczy jest często narażony na trudne warunki pracy i środowiska – np. ekstremalne temperatury, związki ścierne lub korozyjne oraz promieniowanie ultrafioletowe (UV). Konstrukcja większości maszyn obejmuje ponadto wiele ruchomych elementów. Sprawia to, że przewody i kable używane w maszynach rolniczych muszą być bardzo trwałe i elastyczne, aby wytrzymać długotrwałe użytkowanie bez problemów z funkcjonalnością i bez wykazywania uszkodzeń lub degradacji. Wybór profesjonalnego sprzętu pozwala ograniczyć koszty związane z konserwacją i wymianą poszczególnych elementów w urządzeniach, zmniejszając ponadto ilość awarii i przestojów.

wiązki kablowe - rolnictwo
Najczęściej występującymi uszkodzeniami w wiązkach maszyn rolniczych są:

Zerwanie przewodu – uszkodzenie typowe dla maszyn doczepianych i przyczep. Nieprawidłowo zabezpieczone przewody lub nieuwaga operatora mogą spowodować zerwanie przewodów instalacyjnych, co w rezultacie, doprowadza do braku zasilania odbiorników elektrycznych.

Uszkodzenie izolacji – powodują zwarcia i przebicia prądowe, czego skutkiem jest nieprawidłowa praca odbiorników prowadząca do ich uszkodzenia.

Korozja – utlenianie się przewodów, które nie zawsze jest widoczne, ale przysparza wielu kłopotów podczas przeprowadzanej diagnozy i efektywnej naprawy.

Nieprawidłowa eksploatacja – najczęstsze błędy to uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia instalacji, zalanie, złe przytwierdzenie przewodów do konstrukcji maszyny lub urządzenia.

Nieszablonowe rozwiązania

Przewody i kable znajdują zastosowanie w wielu typach maszyn rolniczych, pomimo różnych konstrukcji, przeznaczenia i wymagań operacyjnych. Choć dostępnych jest wiele standardowych produktów dostosowanych do tychże zastosowań, w niektórych sytuacjach, jak np. w przypadku maszyn o bardzo krytycznych, specyficznych lub wyjątkowych wymaganiach – należy zdecydować się na niekonwencjonalne rozwiązanie. W takich przypadkach nasi specjaliści z Cordify Group chętnie Państwu pomogą!

Kompleksowe podejście

Oferując Klientom niestandardowe usługi w zakresie konsultacji, produkcji i montażu, gwarantujemy rozwiązanie przewodowe lub kablowe, które w maksymalnie spełni ich wymagania oraz specyfikacje i normy branżowe. Niezależnie od tego, czy produkt zostanie zainstalowany w kombajnie, systemie nawadniającym, pompie, czy w innym urządzeniu rolniczym nasza firma oferuje kompleksowe podejście w przypadku realizacji zamówień, nawet tych bardziej wymagających.

wiązki kablowe w rolnictwie

Zaufaj naszemu doświadczeniu

Masz pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailem.

Jak wygląda współpraca z nami?